Այժմ արդեն ISO 9001:2015 նորացված ստանդարտին համապատասխանության հավաստագիր - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Այժմ արդեն ISO 9001:2015 նորացված ստանդարտին համապատասխանության հավաստագիր
Գերմանական “TÜV Rheinland” միջազգային հեղինակավոր ընկերությունն Ամերիաբանկում իրականացրեց հերթական տարեկան աուդիտ և հաստատեց Բանկի գործունեության համապատասխանությունը նոր խմբագրությամբ ISO 9001:2015 Որակի կառավարման միջազգային ստանդարտին: Նշենք, որ Ամերիաբանկն այն եզակի ընկերություններից է Հայաստանում, որի գործունեությունը սերտիֆիկացվել է ISO 9001:2015 նոր խմբագրությամբ ստանդարտի պահանջներին համապատասխան:
Նոր՝ ISO 9001:2015 ստանդարտը շեշտն առավելապես դնում է ռիսկերի կառավարման վրա, ինչը ենթադրում է ռիսկերի ամբողջական բացահայտում և կանխարգելիչ գործողությունների սահմանում, միաժամանակ կարևորում է շրջակա միջավայրին առավել մեծ ուշադրության ցուցաբերումը, որակի քաղաքականությունը ռազմավարական նպատակների ներքո իրագործելը, ինչպես նաև հաճախորդներից բացի ընկերության մյուս շահառուների ակնկալիքների բավարարումը:
Ներկայացված պահանջներն Ամերիաբանկում առանձնակի ուշադրության կենտրոնում են, մասնավորապես ներդված են ռիսկերի կառավարման ժամանակակից համակարգեր, ինչպես նաև ներդրողների, բաժնետերերի, մատակարարների, աշխատակիցների հետ աշխատանքի կարգավորման քաղաքականություններ, գործընթացներ, կորպորատիվ կառավարման պրակտիկաներ և այլն:
Նշենք, որ Ամերիաբանկի որակի կառավարման համակարգն առաջին անգամ հավաստագրում է անցել 2009թ-ին և դրանից հետո Բանկն ամենամյա հերթական աուդիտների, ինչպես նաև երկու վերասերտիֆիկացման փուլերով հաստատել է իր համապատասխանությունը ISO միջազգային ստանդարտներին:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Now certified to the updated ISO 9001:2015 standard - News | Ameriabank
Now certified to the updated ISO 9001:2015 standard
31 May, 2016 | Press release, All | Return|
The international reputable German company "TÜV Rheinland" conducted a regular annual audit at Ameriabank and confirmed the compliance of the Bank's activities with the new edition ISO 9001:2015 International Quality Management Standard. It should be noted that Ameriabank is one of the unique companies in Armenia whose activities have been certified in accordance with the requirements of the new edition of the ISO 9001:2015 standard.
The new ISO 9001:2015 standard puts more emphasis on risk management, which implies a complete identification of risks and the definition of preventive actions, at the same time it is important to pay more attention to the environment, to implement the quality policy under strategic objectives, as well as to other stakeholders of the company in addition to customers. meeting expectations.
The presented requirements are in the center of special attention in Ameriabank, in particular, modern risk management systems are implemented, as well as policies, processes, corporate management practices, etc. for working with investors, shareholders, suppliers, employees.
It should be noted that Ameriabank's quality management system was certified for the first time in 2009, and after that, the Bank confirmed its compliance with ISO international standards through regular annual audits, as well as two re-certification rounds.