Ամերիաբանկն իր հաճախորդների համար առավել թիրախավորված բանկային պրոդուկտներ առաջարկելու նպատակով հանդես է գալիս տնտեսության որոշակի ճյուղերի աշխատակիցների համար նախատեսված նոր` հատուկ ծրագրով: Ծրագիրն առաջարկում է տեղեկատվական տեխնոլոգիաների և հեռահաղորդակցություն, արդարադատության, առողջապահության, հաշվապահական հաշվառման, աուդիտի, ապահովագրության և վարկային կազմակերպությունների, հանքարդյունաբերության և էներգետիկայի ոլորտի աշխատակիցների համար բանկային մի շարք ծառայությունների արտոնյալ պայմաններ: Մասնավորապես առաջարկվում են սկսած տարեկան 15%-ից վարկային գիծ կամ օվերդրաֆտ` Ամերիաբանկ փոխանցվող եկամտի մինչև 8-ապատիկի չափով և անգրավ սպառողական վարկեր` Ամերիաբանկ փոխանցվող եկամտի մինչև 12-ապատիկի չափով: Տրամադրվում են նաև այլ վարկեր` Ամերիաբանկում գործող տարեկան տոկոսադրույքից մինչև 1%-ով ցածր տոկոսադրույքով, ինչպես նաև անշարժ գույքի գրավով վարկեր (ներառյալ հիփոթեքային վարկեր)` Ամերիաբանկում գործող պայմանների համեմատ վարկ/գրավ հարաբերակցության մինչև 15% բարձր ցուցանիշով:
Փաթեթի ներքո գործում են արտոնյալ սակագներ վճարային քարտերի համար, այդ թվում` ArCa քարտերը կտրամադրվեն անվճար, Visa Electron/Cirrus Maestro` 1,000 ՀՀ դրամ, Visa Classic/MasterCard Standard` 3,000 ՀՀ դրամ, առանց փաթեթի Visa/Mastercard Gold տեսակի քարտը` 10,000 ՀՀ դրամ տարեկան սպասարկման վճարով:
Բանկային ծառայություններից օգտվելն ավելի հարմարավետ դարձնելու համար նշված ոլորտների աշխատակիցներին կտրամադրվեն անվճար ինտերնետ/մոբայլ բանկինգ և հեռախոսային բանկինգ ծառայությունները:
Շարունակելով զբաղեցնել առաջատար դիրքը հայաստանյան բանկային համակարգում՝ Ամերիաբանկը շարունակելու է հանդես գալ իր հաճախորդների համար մշակված յուրահատուկ առաջարկներով: Հիշեցնենք, որ 2016թ. արդյունքներով Ամերիաբանկը բոլոր հիմնական ցուցանիշներով` ակտիվներով, հաճախորդների նկատմամբ պարտավորություններով, ընդհանուր կապիտալով, վարկային ներդրումներով, շահույթով զբաղեցնում է բացարձակ առաջատարի դիրքը ՀՀ բանկային համակարգում: Ընդ որում, մանրածախ գործառնությունների մասով ևս գրանցվել են բարձր ցուցանիշներ, մասնավորապես` բանկի կողմից կատարված ուսումնասիրությունների արդյունքներով 2016թ. Ամերիաբանկը մանրածախ գործառնություններով շուկայում զբաղեցնում է 3-րդ տեղը: Ավանդները (ներառյալ պարտատոմսերը) հաշվետու տարում 143,7 մլրդ ՀՀ դրամից աճել են մինչև 170,6 մլրդ ՀՀ դրամ (աճը` 18,7%), իսկ ժամկետային ավանդներն աճել են 22%-ով` կազմելով 129 մլրդ ՀՀ դրամ: Մանրածախ վարկային պորտֆելը նույն ժամանակաշրջանում 44,5 մլրդ ՀՀ դրամից աճել է մինչև 57,2 մլրդ ՀՀ դրամ (28,5% աճ նախորդ տարվա համեմատ), ընդ որում, մանրածախ ՓՄՁ վարկերը կազմել են 12,9 մլրդ ՀՀ դրամ (81% աճ նախորդ տարվա համեմատ): Վճարային քարտերի ընդհանուր թիվը 68,497-ից աճել է մինչև 75,154-ի` ապահովելով 10%-ի աճ նախորդ տարվա համեմատ:
Մամուլի ասուլիսին բանախոսում է Ամերիաբանկի Տնօրինության անդամ, Մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանը

Специальные предложения для работников различных отраслей экономики - Новости | Америабанк
Чтобы предложить своим клиентам более целевые банковские продукты, Америабанк запускает новую специальную программу для работников отдельных отраслей экономики. Программа предлагает льготные условия по ряду банковских услуг для работников информационных технологий и телекоммуникаций, юстиции, здравоохранения, бухгалтерского учета, аудита, страховых и кредитных организаций, горнодобывающей и энергетической отраслей. В частности, кредитная линия или овердрафт от 15% годовых предлагается в размере до 8-кратного размера дохода, перечисляемого в Америабанк, и беззалоговые потребительские кредиты в размере до 12-кратного размера дохода, перечисляемого в Америабанк. Другие кредиты также предоставляются с процентной ставкой до 1% ниже годовой процентной ставки, действующей в Америабанке, а также кредиты под залог недвижимости (включая ипотечные кредиты) с соотношением кредит/залог до 15% выше, чем условия, действующие в Америабанке.
В рамках пакета действуют льготные тарифы на платежные карты, в том числе: карты ArCa будут выдаваться бесплатно, Visa Electron/Cirrus Maestro - 1000 драмов РА, Visa Classic/MasterCard Standard - 3000 драмов РА, карты типа Visa/Mastercard Gold без пакета - драмы РА 10 000 с годовой платой за обслуживание.
Для повышения удобства банковских услуг работникам указанных секторов будут предоставлены бесплатные услуги интернет/мобильного банкинга и телефонного банкинга.
Продолжая занимать лидирующие позиции в банковской системе Армении, Америабанк будет и впредь предлагать уникальные предложения, предназначенные для его клиентов. Напомним, что в 2016 г. по результатам Америабанк занимает абсолютное лидерство в банковской системе РА по всем основным показателям: активы, обязательства перед клиентами, общий капитал, кредитные вложения, прибыль. При этом высокие показатели зафиксированы и по розничным операциям, в частности, по результатам исследований, проведенных банком в 2016 году. Америабанк занимает 3-е место на рынке по розничным операциям. Депозиты (включая облигации) увеличились с 143,7 млрд драмов до 170,6 млрд драмов в отчетном году (рост: 18,7%), а срочные депозиты увеличились на 22%, составив 129 млрд драмов. За тот же период розничный кредитный портфель увеличился с 44,5 млрд драмов до 57,2 млрд драмов (рост на 28,5% по сравнению с предыдущим годом), а розничные кредиты МСП составили 12,9 млрд драмов (рост на 81% по сравнению с предыдущим годом). к году). Общее количество платежных карт увеличилось с 68 497 до 75 154, обеспечив рост на 10% по сравнению с предыдущим годом.
На пресс-конференции выступил член правления Америабанка, директор по розничным операциям Арман Барсегян.