You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot «Միր» վճարային քարտերն արդեն սպասարկվում են Հայաստանում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Mir payment cards available in ArmeniaԱմերիաբանկը հայտարարում է «Միր» ռուսաստանյան ազգային վճարային համակարգի քարտերի սպասարկման մեկնարկի մասին: Բանկի բոլոր բանկոմատները, ներառյալ մարզերում տեղակայվածները, արդեն սպասարկում են  «Միր» վճարային համակարգի քարտերը:
Նշենք, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի ազգային վճարային համակարգերի («Միր» և «ԱրՔա») ինտեգրման գործընթացում Հայաստանից որպես փոխհաշվարկային բանկ հանդես է գալիս Ամերիաբանկը:
Ամերիաբանկը նախաձեռնել է «Արքա» քարտերի թողարկման գործընթացը, որը հնարավորություն կընձեռի սպասարկվելու Ռուսաստանի Դաշնության անկանխիկ սպասարկման և կանխիկացման կետերում: Շուտով այդ քարտերը  Ամերիաբանկում հասանելի կլինեն  հաճախորդներին:
Այժմ Ամերիաբանկի կողմից տարվում են ակտիվ աշխատանքներ բանկի  POS տերմինալների միջոցով «Միր» քարտերի սպասարկման գործընթացն ավարտին հասցնելու ուղղությամբ:  Արդյունքում` մի շարք հյուրանոցներ, խոշոր առևտրային, ժամանցի և սպասարկման կետեր, որտեղ տեղադրված են Ամերիաբանկի POS տերմինալները, հնարավորություն կունենան սպասարկել «Միր» վճարային համակարգի քարտապաններին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի ազգային վճարային համակարգերի ինտեգրումը կնպաստի երկկողմանի զբոսաշրջության զարգացմանը, ինչպես նաև կդարձնի առավել ճկուն ու հարմարավետ գործարար և անձնական նպատակներով կատարվող քարտային գործարքները:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot "Mir" payment cards are already served in Armenia - News | Ameriabank
30 Aug, 2017 | Press release, All | Return|
Mir payment cards available in Armenia
It should be noted that in the process of integration of the national payment systems of Armenia and Russia ("Mir" and "ArKa"), Ameriabank acts as a clearing bank from Armenia.
Ameriabank has initiated the process of issuing "Arka" cards, which will provide an opportunity to be served at non-cash service and cash withdrawal points of the Russian Federation. Soon these cards will be available to customers at Ameriabank.
Now Ameriabank is actively working to complete the service process of "Mir" cards through the bank's POS terminals. As a result, a number of hotels, large commercial, entertainment and service points, where Ameriabank POS terminals are installed, will have the opportunity to serve cardholders of the "Mir" payment system.
The integration of the national payment systems of Armenia and Russia will contribute to the development of bilateral tourism, as well as make card transactions for business and personal purposes more flexible and convenient.