You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot «Միր» վճարային քարտերն արդեն սպասարկվում են Հայաստանում - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Mir payment cards available in ArmeniaԱմերիաբանկը հայտարարում է «Միր» ռուսաստանյան ազգային վճարային համակարգի քարտերի սպասարկման մեկնարկի մասին: Բանկի բոլոր բանկոմատները, ներառյալ մարզերում տեղակայվածները, արդեն սպասարկում են  «Միր» վճարային համակարգի քարտերը:
Նշենք, որ Հայաստանի և Ռուսաստանի ազգային վճարային համակարգերի («Միր» և «ԱրՔա») ինտեգրման գործընթացում Հայաստանից որպես փոխհաշվարկային բանկ հանդես է գալիս Ամերիաբանկը:
Ամերիաբանկը նախաձեռնել է «Արքա» քարտերի թողարկման գործընթացը, որը հնարավորություն կընձեռի սպասարկվելու Ռուսաստանի Դաշնության անկանխիկ սպասարկման և կանխիկացման կետերում: Շուտով այդ քարտերը  Ամերիաբանկում հասանելի կլինեն  հաճախորդներին:
Այժմ Ամերիաբանկի կողմից տարվում են ակտիվ աշխատանքներ բանկի  POS տերմինալների միջոցով «Միր» քարտերի սպասարկման գործընթացն ավարտին հասցնելու ուղղությամբ:  Արդյունքում` մի շարք հյուրանոցներ, խոշոր առևտրային, ժամանցի և սպասարկման կետեր, որտեղ տեղադրված են Ամերիաբանկի POS տերմինալները, հնարավորություն կունենան սպասարկել «Միր» վճարային համակարգի քարտապաններին:
Հայաստանի և Ռուսաստանի ազգային վճարային համակարգերի ինտեգրումը կնպաստի երկկողմանի զբոսաշրջության զարգացմանը, ինչպես նաև կդարձնի առավել ճկուն ու հարմարավետ գործարար և անձնական նպատակներով կատարվող քարտային գործարքները:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Платежные карты "Мир" уже обслуживаются в Армении - Новости | Америабанк
Америабанк сообщает о начале обслуживания карт российской национальной платежной системы «Мир». Все банкоматы банка, в том числе расположенные в марзах, уже обслуживают карты платежной системы «Мир».
Следует отметить, что в процессе интеграции национальных платежных систем Армении и России («Мир» и «АрКа») Америабанк выступает клиринговым банком из Армении.
Америабанк инициировал процесс выпуска карт «Арка», которые дадут возможность обслуживаться в пунктах безналичного обслуживания и выдачи наличных денег Российской Федерации. Вскоре эти карты будут доступны клиентам Америабанка.
Сейчас Америабанк ведет активную работу по завершению процесса обслуживания карт «Мир» через POS-терминалы банка. В результате ряд гостиниц, крупных торговых, развлекательных и сервисных точек, где установлены POS-терминалы Америабанка, получат возможность обслуживать держателей карт платежной системы «Мир».
Интеграция национальных платежных систем Армении и России будет способствовать развитию двустороннего туризма, а также сделает карточные операции в деловых и личных целях более гибкими и удобными.