Հայտարարություն տոն օրերի աշխատանքային ժամերի մասին - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Հայտնում ենք, որ Ամերիաբանկի մասնաճյուղերը կգործեն սկսած 08.01.2018թ.-ից, բացառությամբ ստորև նշված մասնաճյուղերի, որոնք կգործեն հետևյալ ժամանակացույցով.
• Նորաբաց «Քոչար» մասնաճյուղը (ք. Երևան, Փափազյան 8, «Ռիո Մոլ» առևտրի կենտրոն), որն աշխատելու է իր ամբողջ հզորությամբ
• 30.12.2017թ. ժամը 10:30-21:15,
• 31.12.2017թ. ժամը 10:30-16:00,
• 04.01.2018թ.-ից սկսած` ժամը 10:30-21:15
• «Արշակունյաց» մասնաճյուղը (ք. Երևան, Արշակունյաց պ. 34/3, «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոն, 2-րդ հարկ)`
• 30.12.2017թ. ժամը 10:30-21:15
• 31.12.2017թ. ժամը 10:30-16:00
• 03.01.2018թ. ժամը 13:00-20:00
• «Արշակունյաց պլուս» մասնաճյուղը (ք. Երևան, Արշակունյաց պ. 34/3, «Երևան Մոլ» առևտրի կենտրոն, 1-ին հարկ՝ Քարֆուր հիպերմարկետի հարևանությամբ)`
• «Երիտասարդական» մասնաճյուղը (ք. Երևան, Ա. Իսահակյան 22/8)՝
Նշված օրերին մասնաճյուղերն իրականացնելու են բոլոր տեսակի գործարքները՝ բացառությամբ ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների: ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների վճարման հանձնարարականներ ընդունելու դեպքում դրանք կիրականացվեն 08.01.2018թ.-ին:
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը
ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար հասանելի կլինեն ոչ աշխատանքային օրերին, սակայն 31.12.2017-07.01.2018թթ. ընկած ժամանակահատվածում ավտոմատ հաշվառման ենթակա են հետևյալ գործարքները.
• Ֆիզիկական անձ հաճախորդի Ամերիաբանկում գործող սեփական հաշիվների միջև փոխանցումներ և դրամով, և արտարժույթով` առավելագույնը 50 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ գումարով:
• Ֆիզիկական անձ հաճախորդների կողմից Ամերիաբանկի այլ հաճախորդների հաշիվներին փոխանցումներ ՀՀ դրամով` առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ գումարով:
• Ֆիզիկական անձ հաճախորդների կողմից արտարժույթի փոխանակում` առավելագույնը 20 մլն ՀՀ դրամ կամ համարժեք արտարժույթ գումարով:
Բոլոր այլ գործարքներին ընթացք կտրվի 08.01.2018թ.-ին` 08.01.2018թ. գործառնական օրով:
Գործարքներն ավտոմատ կհաշվառվեն, եթե պատշաճ լրացված լինեն բոլոր վավերապայմանները, այդ թվում` ստացողի ամբողջական անվանումը և «Նպատակ» դաշտը:
Ամերիա Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերը իրավաբանական անձանց համար չեն գործելու մինչև 08.01.2018 թ.:
Բանկի Կոնտակտային Կենտրոնը 30.12.2017, 31.12.2017 և 02.01.2018-07.01.2018 ընկած ժամանակահատվածում իրականացնելու է բոլոր տեսակի գործարքները՝ բացառությամբ ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների: ՀՀ այլ բանկեր կատարվող և միջազգային փոխանցումների վճարման հանձնարարականներ ընդունելու դեպքում դրանք կիրականացվեն 08.01.2018 թ.-ին:

The newly opened "Kochar" branch (Yerevan, Papazyan 8, "Rio Mall" shopping center), which will work at full capacity
- 30.12.2017 at 10:30-21:15,
- 31.12.2017 at 10:30-16:00,
- Starting from 04.01.2018: 10:30-21:15
"Arshakunyats" branch (Yerevan, 34/3 Arshakunyats avenue, "Yerevan Mall" shopping center, 2nd floor):
- 30.12.2017 from 10:30 to 21:15
- 31.12.2017 from 10:30 to 16:00
- 03.01.2018 from 13:00 to 20:00
"Arshakunyats Plus" branch (Yerevan, 34/3 Arshakunyats Ave., "Yerevan Mall" shopping center, 1st floor, next to Carrefour hypermarket):
"Youth" branch (Yerevan, A. Isahakyan 22/8):
On the specified days, the branches will carry out all types of transactions, except for transfers to other banks of the Republic of Armenia and international transfers. In case of acceptance of payment orders for international transfers made to other banks of the RA, they will be implemented on 01.08.2018.
Ameria Online/Mobile banking systems
will be available for individual customers on non-working days, but from 31.12.2017 to 07.01.2018 the following transactions are subject to automatic accounting during the period:
Transfers between the individual client's own accounts in Ameriabank both in AMD and in foreign currency, with a maximum amount of AMD 50 million or an equivalent amount in foreign currency.
Transfers by individual customers to the accounts of other Ameriabank customers in AMD with a maximum amount of AMD 20 million.
Foreign currency exchange by physical person clients with a maximum of 20 million AMD or an equivalent foreign currency amount.
All other transactions will be processed on 01.08.2018: 01.08.2018. by operating day.
Transactions will be automatically counted if all valid conditions are properly filled, including the recipient's full name and the "Target" field.
Ameria Online/Mobile banking systems for legal entities will not work until 08.01.2018.
The Bank's Contact Center will carry out all types of transactions between 30.12.2017, 31.12.2017 and 02.01.2018-07.01.2018, except for international and other banks of RA. In case of acceptance of payment orders for international transfers made to other banks of the RA, they will be implemented on 01.08.2018.