You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկում սպառողական վարկավորման նոր հնարավորություններ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ս/թ մարտի 6-ին տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի Մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանի մամուլի ասուլիսը, որի ժամանակ ներկայացվեցին Ամերիաբանկի օնլայն վարկավորման նոր հնարավորությունները, ինչպես նաև Մանրածախ բանկինգի գծով 2017թ. գործունեության արդյունքում գրանցած հաջողությունները:
«Մեծությունը չի խոչընդոտում արագությանը» խորագիրը կրող օնլայն վարկերը ներկայացնող մարքեթինգային արշավը շեշտադրում է առաջարկի հիմնական առավելությունները, այն է՝ վարկի մեծությունն ու տրամադրման արագ գործընթացը: Վարկային հայտի ներկայացման, վարկունակության գնահատման և վարկի տրամադրման գործընթացն ամբողջովին ավտոմատացված է՝ անկախ գումարի մեծությունից:
Այսուհետ ընդամենը հաշված րոպեների ընթացքում հնարավոր է ստանալ 100,000 ՀՀ դրամից մինչև 10 մլն ՀՀ դրամ վարկ` առանց գրավի և/կամ երաշխավորության: Ի դեպ, վարկերը տրամադրվում են առանց վարկի տրամադրման և վարկի սպասարկման  միջնորդավճարի:
Ամերիաբանկի քարտապան հաճախորդների համար վարկի հաստատումը և պայմանագրի կնքումը կատարվում է օնլայն, որից հետո գումարն անմիջապես մուտքագրվում է հաճախորդի ընթացիկ հաշվին, իսկ Ամերիաբանկի քարտապան կամ հաճախորդ չհանդիսացող անձինք վարկի հաստատումն օնլայն ռեժիմով ստանալուց հետո պետք է այցելեն բանկ`վարկային պայմանագիրը ստորագրելու համար:
Հաճախորդներին վարկավորման բոլոր ուղղությունները հասանելի դարձնելու նպատակով Ամերիաբանկը վերջերս հանդես եկավ նաև ապրանքների ձեռքբերման ապառիկ ֆինանսավորմամբ, որի շրջանակներում առաջիկայում ակնկալվում են նորարարական լուծումներ:

The marketing campaign for online loans with the theme "Size does not hinder speed" emphasizes the main advantages of the offer, namely the size of the loan and the fast disbursement process. The process of submitting a loan application, assessing creditworthiness and issuing a loan is fully automated, regardless of the amount.
From now on, it is possible to get a loan from 100,000 AMD to 10 million AMD without collateral and/or guarantee in just a few minutes. By the way, loans are provided without loan origination and loan servicing commission.
For Ameriabank cardholder customers, loan approval and contract signing is done online, after which the money is immediately deposited into the customer's current account, and persons who are not Ameriabank cardholders or customers must visit the bank to sign the loan agreement after receiving the loan approval online.
In the online mode, it is also possible to apply for an overdraft and credit line in different currencies (AR AMD, USD, EUR), in which case the amount is credited to the client's card.
In order to provide customers with access to all directions of lending, Ameriabank has recently introduced installment financing for the purchase of goods, within the framework of which innovative solutions are expected in the near future.