You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Ամերիաբանկում սպառողական վարկավորման նոր հնարավորություններ - Նորություններ | Ամերիաբանկ
Ս/թ մարտի 6-ին տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի Մանրածախ գործառնությունների գծով տնօրեն Արման Բարսեղյանի մամուլի ասուլիսը, որի ժամանակ ներկայացվեցին Ամերիաբանկի օնլայն վարկավորման նոր հնարավորությունները, ինչպես նաև Մանրածախ բանկինգի գծով 2017թ. գործունեության արդյունքում գրանցած հաջողությունները:
«Մեծությունը չի խոչընդոտում արագությանը» խորագիրը կրող օնլայն վարկերը ներկայացնող մարքեթինգային արշավը շեշտադրում է առաջարկի հիմնական առավելությունները, այն է՝ վարկի մեծությունն ու տրամադրման արագ գործընթացը: Վարկային հայտի ներկայացման, վարկունակության գնահատման և վարկի տրամադրման գործընթացն ամբողջովին ավտոմատացված է՝ անկախ գումարի մեծությունից:
Այսուհետ ընդամենը հաշված րոպեների ընթացքում հնարավոր է ստանալ 100,000 ՀՀ դրամից մինչև 10 մլն ՀՀ դրամ վարկ` առանց գրավի և/կամ երաշխավորության: Ի դեպ, վարկերը տրամադրվում են առանց վարկի տրամադրման և վարկի սպասարկման  միջնորդավճարի:
Ամերիաբանկի քարտապան հաճախորդների համար վարկի հաստատումը և պայմանագրի կնքումը կատարվում է օնլայն, որից հետո գումարն անմիջապես մուտքագրվում է հաճախորդի ընթացիկ հաշվին, իսկ Ամերիաբանկի քարտապան կամ հաճախորդ չհանդիսացող անձինք վարկի հաստատումն օնլայն ռեժիմով ստանալուց հետո պետք է այցելեն բանկ`վարկային պայմանագիրը ստորագրելու համար:
Հաճախորդներին վարկավորման բոլոր ուղղությունները հասանելի դարձնելու նպատակով Ամերիաբանկը վերջերս հանդես եկավ նաև ապրանքների ձեռքբերման ապառիկ ֆինանսավորմամբ, որի շրջանակներում առաջիկայում ակնկալվում են նորարարական լուծումներ:

6 марта директор по розничным операциям Америабанка Арман Барсегян провел пресс-конференцию, в ходе которой были представлены новые возможности онлайн-кредитования Америабанка, а также выставка Retail Banking 2017. успехи, зафиксированные в результате деятельности.
Маркетинговая кампания для онлайн-займов на тему «Размер не мешает скорости» подчеркивает основные преимущества предложения, а именно размер займа и быстрый процесс выдачи. Процесс подачи кредитной заявки, оценки кредитоспособности и выдачи кредита полностью автоматизирован, независимо от суммы.
Отныне получить кредит от 100 000 драмов до 10 миллионов драмов без залога и/или поручительства можно всего за несколько минут. При этом кредиты предоставляются без комиссии за выдачу и обслуживание кредита.
Для клиентов-держателей карт Америабанка одобрение кредита и подписание договора осуществляется онлайн, после чего деньги сразу зачисляются на расчетный счет клиента, а лица, не являющиеся держателями карт или клиентами Америабанка, после получения одобрения кредита должны явиться в банк для подписания кредитного договора. онлайн.
В онлайн-режиме также можно оформить овердрафт и кредитную линию в разных валютах (РА драм, доллар США, евро), в этом случае сумма зачисляется на карту клиента.
В целях предоставления клиентам доступа ко всем направлениям кредитования, Америабанк недавно внедрил финансирование в рассрочку на покупку товаров, в рамках которой в ближайшее время ожидаются инновационные решения.