Ամերիաբանկը միացել է Խնայողությունների միջազգային օրվան եռօրյա արշավով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
30 հոկտեմբերի, 2018թ. Ամերիաբանկը Խնայողությունների միջազգային օրվա՝ հոկտեմբերի 31-ի կապակցությամբ, հանդես է գալիս եռօրյա արշավով՝ առաջարկելով հատուկ պայմաններ մի շարք ծառայությունների համար:
Ս.թ. հոկտեմբերի 31-ից նոյեմբերի 2-ը ներառյալ բոլոր այն ֆիզիկական անձ հաճախորդների համար, որոնք Ամերիաբանկում ժամկետային ավանդ կներդնեն ՀՀ դրամով, կսահմանվեն հետևյալ պայմանները.
• Բանկում գործող տոկոսադրույքներից 0,5%-ով բարձր տոկոսադրույք ներդրված դրամային ավանդի/ավանդների համար
• Visa Classic կամ MasterCard Standard քարտի տրամադրում` անվճար տարեկան սպասարկմամբ (Քարտը տրամադրվում է 4 տարի գործողության ժամկետով։ Քարտի ժամկետը լրանալուց հետո քարտը վերաթողարկվում է Բանկում տվյալ պահին գործող սակագներով)
• Օնլայն բանկինգ համակարգ` անվճար սպասարկմամբ:
Նշենք, որ Խնայողությունների օրվա կապակցությամբ ՀՀ Կենտրոնական բանկը, Հայաստանի բանկերի միությունը, Ֆինանսական համակարգի հաշտարարի գրասենյակը և Ավանդների հատուցումը երաշխավորող հիմնադրամը Միջազգային համագործակցության խնայողական բանկերի հիմնադրամի հետ համատեղ ձեռնարկել են մի շարք միջոցառումներ, այդ թվում «Խնայողությունների էքսպո» հայաստանյան բանկերի մասնակցությամբ, որին մասնակցելու է նաև Ամերիաբանկը: Բոլոր հետաքրքրված անձինք կարող են մոտենալ Ամերիաբանկի տաղավար, Արմենիա Մարիոթ հյուրանոցի (Ամիրյան փող., 1 շենք) Տիգրան Մեծ  նախասրահ հոկտեմբերի 31-ին, ժամը 12:30-15:00-ը:

Ameriabank joined the International Savings Day with a three-day campaign - News | Ameriabank
S.t. From October 31 to November 2 inclusive, the following conditions will be set for all individual customers who will make a term deposit in AMD in Ameriabank:
• 0.5% higher interest rate than current bank interest rates for dram deposit/deposits
• Issuance of a Visa Classic or MasterCard Standard card with free annual maintenance (The card is issued for a period of 4 years. After the expiration of the card, the card is reissued at the current tariffs in the Bank)
• Online banking system with free service.
It should be noted that on the occasion of Savings Day, the Central Bank of RA, the Union of Armenian Banks, the Office of the Financial System Conciliator and the Deposit Guarantee Fund together with the International Cooperation Savings Banks Fund have jointly undertaken a number of events, including the "Savings Expo" with the participation of Armenian banks, in which they will also participate. Ameriabank. All interested persons can come to the Ameriabank pavilion, Tigran Mets lobby of Armenia Marriott Hotel (Amiryan str., 1 building) on ​​October 31, from 12:30 to 15:00.