Վարկերի մարումները հետաձգվում են 2 ամիս ժամկետով - Նորություններ | Ամերիաբանկ
13.03.2020-ին արված հայտարարության թարմացում: Հարգելի´ հաճախորդներ, կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու և բանկի մասնաճյուղերում մարդկանց կուտակումներից խուսափելու նպատակով Ամերիաբանկը որոշում է կայացրել Բանկի բոլոր ֆիզիկական անձ և անհատ ձեռնարկատեր հանդիսացող հաճախորդներին ս.թ. մարտի 13-ից մինչև մայիսի 13-ը ներառյալ տրամադրել «վարկային արձակուրդից» օգտվելու հնարավորություն:
13.03.2020-ին արված հայտարարության թարմացում
Կորոնավիրուսի տարածումը կանխարգելելու և բանկի մասնաճյուղերում մարդկանց կուտակումներից խուսափելու նպատակով Ամերիաբանկը որոշում է կայացրել Բանկի բոլոր ֆիզիկական անձ  և անհատ ձեռնարկատեր հանդիսացող հաճախորդներին ս.թ. մարտի 13-ից մինչև մայիսի 13-ը ներառյալ տրամադրել «վարկային արձակուրդից» օգտվելու հնարավորություն:
Տեղեկացնում ենք, որ.
• վարկային պարտավորության մարման օրվա դրությամբ Ամերիաբանկում սպասարկվող ձեր բանկային հաշիվներին պարտավորության մարման համար բավարար դրամական միջոցներ առկա չլինելը և մարում չկատարելը կդիտարկվի որպես «վարկային արձակուրդից» օգտվելու ցանկություն,
• վարկի մարում չկատարելը չի դիտվի որպես խախտում և պատասխանատվության միջոցներ չեն կիրառվի (այդ թվում` վարկային արձակուրդի ժամանակահատվածի վարկային պարտավորությունների չկատարման համար տույժեր, տուգանքներ չեն հաշվարկվի),
• վարկային պարտավորության մարման օրվա դրությամբ Ամերիաբանկում սպասարկվող ձեր բանկային հաշիվներին պարտավորության մարման համար բավարար դրամական միջոցներ առկա լինելու պարագայում Ձեր վարկային պարտավորությունների մարումը կկատարվի ըստ գործող վարկային պայմանագրի պայմանների: Այս պարագայում «վարկային արձակուրդից» օգտվելու ցանկություն ունենալու մասին անհրաժեշտ է տեղեկացնել Բանկին` համապատասխան վարկի առաջիկա մարման օրվանից 2 աշխատանքային օր առաջ Բանկ ներկայացնելով դիմում
Անվտանգության նկատառումներից ելնելով և միմյանց առողջության մասին հոգ տանելով՝ հորդորում ենք ձեզ դիմումը ներկայացնել հեռահար եղանակներով, այդ թվում` Օնլայն/Մոբայլ բանկինգ համակարգերով, էլ. փոստով կամ զանգահարելով Բանկի Կոնտակտային Կենտրոն`(+374 10) 561111 հեռախոսահամարով:
«Վարկային արձակուրդը» չի տարածվում մինչև ս.թ. մարտի 13-ի դրությամբ Բանկի նկատմամբ ժամկետանց վարկային պարտավորություններ ունեցող ֆիզիկական անձ և անհատ ձեռնարկատեր հանդիսացող հաճախորդների նկատմամբ:
Վարկային արձակուրդից օգտվելու պարագայում չկատարված վարկային պարտավորության գումարը հավասարաչափ բաշխվելու է հետագա 7 ամիսների վրա (հունիսից-դեկտեմբեր)` համաձայն նոր կազմված ժամանակացույցի, որը կարող եք ստանալ Ձեր կողմից նախապես ընտրված հաղորդակցման եղանակով:
Բանկի սպասարկման ցանցին, մասնաճյուղերի հասցեներին և աշխատանքային ժամերին կարող եք ծանոթանալ Բանկի պաշտոնական կայքի «Սպասարկման ցանց» բաժնում: Բանկի պաշտոնական կայքի հասցեն է` www.ameriabank.am:

You need to enable JavaScript in order to use the AI chatbot tool powered by ChatBot Loan repayments are postponed for a period of 2 months - News | Ameriabank
Loan repayments are postponed for a period of 2 months
18 Mar, 2020 | Announcements, All | Return|
Update of the statement made on 13.03.2020
In order to prevent the spread of the coronavirus and to avoid the accumulation of people in the bank's branches, Ameriabank has made a decision to all the clients of the Bank who are natural persons and sole proprietors. from March 13 to May 13, inclusive, to provide an opportunity to use a "credit holiday".
We inform you that:
• as of the date of repayment of the credit obligation, insufficient funds are available in your bank accounts maintained at Ameriabank for the repayment of the obligation and failure to make repayment will be considered as a wish to take advantage of a "credit holiday",
• non-payment of the loan will not be considered as a violation and measures of liability will not be applied (including penalties and fines will not be calculated for non-fulfillment of loan obligations during the loan holiday period);
• As of the date of repayment of the credit obligation, if there are sufficient funds in your bank accounts maintained at Ameriabank for the repayment of the obligation, the repayment of your loan obligations will be carried out according to the terms of the existing credit agreement. In this case, it is necessary to inform the Bank about the desire to take advantage of the "credit holiday" by submitting an application to the Bank 2 working days before the date of the upcoming repayment of the corresponding loan.
For security reasons and taking care of each other's health, we encourage you to submit your application via remote methods, including Online/Mobile banking systems, e-mail. by mail or by calling the Bank's Contact Center (+374 10) 561111.
"Credit holiday" does not apply until s. as of March 13, to clients who are individuals and sole proprietors with overdue credit obligations to the Bank.
In the case of taking advantage of the credit holiday, the amount of the unfulfilled credit obligation will be evenly distributed over the next 7 months (from June to December) according to the newly prepared schedule, which you can receive via the communication method you have previously chosen.
You can familiarize yourself with the Bank's service network, branch addresses and working hours in the "Service Network" section of the Bank's official website. The address of the bank's official website is www.ameriabank.am.