Ամերիաբանկն արժանացել է Euromoney-ի «Հայաստանի տարվա լավագույն բանկ 2014» մրցանակին
Ամերիաբանկն արժանացել է Euromoney ամսագրի «Հայաստանի տարվա լավագույն բանկ 2014» գերազանցության մրցանակին, որը հայտարարվել էր ամսագրի 23-րդ տարեկան մրցանակաբաշխության ժամանակ: Արդեն երրորդ անգամ բանկն արժանանում է այս հեղինակավոր մրցանակին (նախորդ երկուսը շնորհվել էին 2011 և 2012թթ.), որը շնորհվում է ծառայությունների, նորարարության և որակի ամենաբարձր չափանիշներ ապահովող կազմակերպություններին՝ ելնելով քանակական տվյալներից և հիմնավորված, ծանրակշիռ սուբյեկտիվ դատողություններից:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է, որ Euromoney-ն մեզ շնորհել է այս հեղինակավոր մրցանակը երրորդ անգամ չորս տարվա ընթացքում: Ցանկանում եմ հատուկ շնորհակալություն հայտնել մեր անձնակազմին՝ շարունակական ջանքերի, բարձր պրոֆեսիոնալիզմի և որակի համար», – նշեց Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Մրցանակի մասին. արդեն 23 տարի է, ինչ Euromoney-ի գերազանցության մրցանակը հանդիսանում է ֆինանսական հատվածի ամենահեղինակավոր մրցանակը: Մրցանակն շնորհվում է բազում անվանակարգերում, այդ թվում՝ լավագույն պրոդուկտների ավելի քան 20 անվանակարգում, իր դասում լավագույն կազմակերպություն բոլոր տարածաշրջաններում և լավագույն բանկ անվանակարգերում ավելի քան 100 երկրներում: Հաղթողների ամբողջական ցանկը կհրապարակվի ամսագրի հուլիսյան համարում:

Америабанк удостоился награды Euromoney «Лучший банк Армении 2014»
Америабанк признан лучшим банком Армении 2014 во время 23-й ежегодной церемонии вручения наград Euromoney за превосходство. Банк удостаивается этой престижной награды за превосходство уже в третий раз, предыдущие две были присуждены банку в 2011 и 2012гг. Награда вручается учреждениям, обеспечивающим наивысший уровень сервиса и услуг, инноваций и качества для клиентов, исходя из количественных данных и важных субъективных суждений на основе имеющейся информации.
«Для нас большая честь быть удостоенными награды Euromoney в третий раз за четыре года. Хочу выразить особую благодарность всей команде за усердную работу, профессионализм и приверженность обеспечению наивысшего качества», – отметил генеральный директор Америабанка Артак Анесян.
О награде: имея 23-летнюю историю, награда Euromoney за превосходство является самой престижной премией финансового сектора. Награда вручается во многих категориях, в том числе по более чем 20 лучшим продуктам, лучшим учреждениям в своей категории по всем географическим регионам и банкам года в порядка 100 странах по всему миру. Полный перечень призеров будет опубликован в июльском номере Euromoney.