Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2019թ. «Տարվա լավագույն բանկ» «The Banker»-ի կողմից
Ամերիաբանկը «Financial Times» հեղինակավոր կազմակերպության «The Banker» ամսագրի կողմից արժանացել է Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ 2019թ.» մրցանակին: Ամերիաբանկը Հայաստանի «Տարվա լավագույն բանկ» է ճանաչվում վերջին 9 տարվա ընթացքում արդեն 6-րդ անգամ։
Ամերիաբանկը պատիվ ունեցավ արժանանալու այս ճանաչմանը՝ հաշվի առնվելով իր բացառիկ աճի ցուցանիշները` զուգորդված նորարարական պրոդուկտների և ծառայությունների ներդրմամբ: Կազմակերպիչները կարևորեցին Ամերիաբանկի շուկայական դիրքի ամրապնդումը` որպես Հայաստանի խոշորագույն ունիվերսալ բանկ բաժնետոմսերի եկամտաբերության տպավորիչ աճով, որը պայմանավորված է զուտ շահույթի, ակտիվների և կապիտալի աճով: Ամերիաբանկը զգալի նվաճումներ է գրանցել նաև թվային և հեռահար բանկինգում ՝ ունենալով գործարքների քանակի զգալի աճ, ընդ որում ՝ թվային կամ ինքնասպասարկման ուղիներով կատարված գործարքների մասնաբաժինը կազմում է բանկի ընդհանուր գործարքների 77% -ը 2018թ․-ին:
«Մեր հաջողությանը նպաստող գործոններն են․ հաճախորդների բարձրակարգ սպասարկումը, ժամանակակից մեթոդները և պրոֆեսիոնալ անձնակազմը», – նշեց Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ-Գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:
Տարվա բանկի մրցանակի մասին
«The Banker» -ի «Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակն ամբողջ աշխարհում բանկային համակարգում գրանցած ձեռքբերումների ամենաբարձր ճանաչումն է: Յուրաքանչյուր տարի մասնակից բոլոր երկրների առաջատար բանկերը պարգևատրվում են այս հեղինակավոր մրցանակով, որը հիմնված է ողջ տարվա ընթացքում ցուցաբերած կատարողականի և նվաճումների վրա: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել «The Banker»- ի կայք:
«The Banker» - ի մասին
«The Banker» -ը տրամադրում է տնտեսական և ֆինանսական տեղեկատվություն համաշխարհային ֆինանսական շուկայի համար և ձեռք է բերել անկողմնակալ և ճշգրիտ հաշվետվողականության հեղինակություն: Այն բանկային տեղեկատվության հուսալի աղբյուրն է 1926թ․-ից ի վեր: «The Banker»-ն անցել է ավելի քան 90 տարվա բանկային ճանապարհ՝ սկսած 1929թ․-ի Wall Street-ի փլուզումից մինչև 2008թ․-ի ֆինանսական ճգնաժամը՝ պահպանելով ճշգրտության, հեղինակության և ամբողջականության միևնույն համբավը: Լրացուցիչ տեղեկությունների համար կարող եք այցելել «The Banker»- ի կայք:

Америабанк удостоился награды «Банк года 2019» по версии журнала «The Banker»
Америабанк был признан «Банк года 2019» в Армении по версии журнала «The Banker», ведущего издательства «Financial Times». Это шестая награда «Банк года» предоставленная Америабанку за последние 9 лет.
Америабанк удостоился получить это признание, учитывая его исключительные показатели роста в сочетании с внедрением инновационных продуктов и услуг. Организаторы отметили укрепление позиций Америабанка на рынке как крупнейшего универсального банка в Армении, с впечатляющим ростом прибыльности акций благодаря росту чистой прибыли, активов и капитала. Америабанк также добился значительных достижений в области цифрового и дистанционного банковского обслуживания, демонстрируя значительный рост транзакций, при этом доля транзакций совершенных по цифровым каналам или каналам самообслуживания, достигла 77% от общего объема транзакций банка в 2018 году.
«Факторами, способствующими нашему успеху, являются хорошее качество обслуживания клиентов, современные методы и профессиональная команда», - отметил председатель Директората – генеральный директор Америабанка Артак Анесян.
О премии «Банк года»
Награда «Банк года» журнала «The Banker» является высшим признанием достижений банковского дела во всем мире. Каждый год ведущие банки всех стран-участниц награждаются этой престижной наградой, основанной на результатах и достижениях в течение всего года. Для получения дополнительной информации, посетите веб-сайт «The Banker»-а.
О журнале «The Banker»
«The Banker» предоставляет экономическую и финансовую информацию для мирового финансового сектора и заслужил репутацию объективной и правдивой отчетности. Это надежный источник банковской информации с 1926 года. «The Banker» прошел более чем 90-летний банковский путь, начиная с краха Wall Street в 1929 году и заканчивая финансовым кризисом 2008 года поддерживая ту же репутацию точности, престижа и честности. Для получения дополнительной информации, посетите веб-сайт «The Banker»-а.