Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2020թ. լավագույն բանկը Հայաստանում «The Banker» ամսագրի կողմից
Լոնդոնում կայացած մրցանակաբաշխության ընթացքում մրցույթի կազմակերպիչները նշեցին, որ Ամերիաբանկը հաղթող է ճանաչվել մի շարք ուղղություններով գրանցած տպավորիչ առաջընթացի, ձեռքբերումների և նորարարական մոտեցումների համար. «Մեր թիմը մի քանի ամիս շարունակ բանկերի շրջանում իրականացնում էր հետազոտություններ` կարևորելով  արդյունավետության հիմնական ցուցանիշների, զարգացման ռազմավարության և հաճախորդների սպասարկման բարելավման ուղղությամբ կատարված քայլերը: Ամերիաբանկը Հայաստանում տարվա լավագույն բանկ անվանակարգի ակնհայտ հաղթողն է ուսումնասիրվող ժամանակահատվածում գրանցած կայուն աճի, ծառայությունների թվայնացման ոլորտում կատարված էական քայլերի և իր հաճախորդների համար բանկային նոր ու ժամանակակից գործիքներ ներդնելու շնորհիվ»:
Ըստ ամսագրի` ընթացիկ տարում Ամերիաբանկն էական  ներդրում է ունեցել Հայաստանում փոքր և միջին ձեռնարկություններին աջակցելու գործում:  Առանձնակի կարևորվել է Բանկի կողմից օնլայն վարկերի տրամադրման գործընթացը, որը փոքր և միջին ձեռնարկություններին հնարավորություն է ընձեռում վարկի օնլայն հայտ ներկայացնել և ստանալ պատասխանը հաշված րոպեների ընթացքում` ի շնորհիվ ներդրված սքորինգային համակարգի: «The Banker» ամսագրի կողմից նշվել է նաև, որ Ամերիաբանկի հիփոթեքային և ավտովարկավորման առցանց հարթակները նույնպես նորարարական լուծումներ են, որոնք ուղղված են հաճախորդների հարմարավետությանը, և հնարավորություններ են ստեղծում` իրագործելու բիզնես նպատակներն արդյունավետ կերպով:
Նշենք, որ «The Banker» ամսագրի մրցանակաբաշխությունը   լավագույն ֆինանսական կառույցների գործունեության արդյունքների գնահատման ամենահեղինակավոր չափանիշն է աշխարհում: Յուրաքանչյուր տարի մրցույթին մասնակցում են աշխարհի ավելի քան  100 երկրների  բանկեր:

The Banker Names Ameriabank Bank of the Year 2020 in Armenia
At the awards ceremony in London the organizers highlighted that Ameriabank earned this recognition given the impressive progress and achievements in a number of metrics, and innovative practices: "Our team has been conducting research among banks for several months, focusing on key performance indicators, development strategies, and customer service improvements. Ameriabank emerged as the clear winner in the Armenia country category, thanks to the robust growth it enjoyed over the review period, as well as its commitment to launching digitally-enabled services for its clients”.
According to The Banker Ameriabank has owned a valuable contribution to supporting small and medium enterprises in Armenia this year. Special emphasis was put on online loans offered by Ameriabank, which allowed small and medium-sized enterprises to apply for loans online and get the answer within minutes due to the embedded scoring system. The Banker also noted that Ameriabank’s online mortgage and car loan platforms are innovative solutions that provide convenience to customers and opportunities to effectively achieve business goals.
The Banker awards are the world’s highest standard for recognition of achievements among the best financial institutions. Each year, banks from more than 100 countries around the world take part in the competition.