Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2015թ. Հայաստանի լավագույն բանկը 4-րդ տարին անընդմեջ Global Finance ամսագրի կողմից
Հրապարակված հայտարարության համաձայն հաղթողներն ընտրվել են Global Finance-ի խմբագրական կազմի կողմից բանկային ոլորտի վերլուծաբանների, խոշոր ընկերությունների ղեկավարների և փորձագետների կարծիքի հիման վրա: Ընտրությունը հիմնվում է այնպիսի չափանիշների վրա, ինչպիսիք են ակտիվների աճը, շահութաբերությունը, ռազմավարական հարաբերությունները, հաճախորդների սպասարկումը, մրցունակ սակագները և նորարարությունը:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է 2012թ. ի վեր 4-րդ տարին անընդմեջ արժանանալ Հայաստանի լավագույն բանկի կոչմանը Global Finance ամսագրի կողմից: Ուզում եմ առանձնահատուկ շնորհակալություն հայտնել մեր թիմին՝ շարունակական աշխատանքի, պրոֆեսիոնալիզմի և գերազանց որակ ապահովելու ձգտումների համար, որոնց շնորհիվ էլ մենք Հայաստանի բանկային շուկայում բացարձակ առաջատար ենք 2014թ. արդյունքներով», - նշել է Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:

Global Finance признает Америабанк «Банком года Армении» уже четвертый год подряд
По итогам специального исследования «Лучшие банки развивающихся рынков 2015» журнал Global Finance признал Америабанк «Банком года Армении 2015». Уже четвертый год подряд Америабанк удостаивается этой престижной награды по версии журнала Global Finance.
В публикации издания указано, что отбор победителей редакция Global Finance проводила при содействии специалистов-аналитиков данной сферы, руководителей крупных корпораций и банковских консультантов, руководствуясь следующими критериями: рост активов, уровень доходности, установление стратегических отношений, обслуживание клиентов, обеспечение конкурентоспособных тарифов и новаторские продукты.
«Для нас большая честь узнать, что уже в 4-й раз (начиная с 2012г.) журнал Global Finance признал Америабанк лучшим армянским банком года. В особенности я бы хотел поблагодарить нашу команду за их продолжительный труд, профессионализм и особое внимание, которое они уделяют первоклассному обслуживанию, благодаря которому на конец 2014г. мы являемся абсолютным лидером на местном банковском рынке», - отметил господин Артак Анесян, генеральный директор Америабанка.