Ամերիաբանկը ճանաչվել է 2015թ. Հայաստանի լավագույն բանկը 4-րդ տարին անընդմեջ Global Finance ամսագրի կողմից
Հրապարակված հայտարարության համաձայն հաղթողներն ընտրվել են Global Finance-ի խմբագրական կազմի կողմից բանկային ոլորտի վերլուծաբանների, խոշոր ընկերությունների ղեկավարների և փորձագետների կարծիքի հիման վրա: Ընտրությունը հիմնվում է այնպիսի չափանիշների վրա, ինչպիսիք են ակտիվների աճը, շահութաբերությունը, ռազմավարական հարաբերությունները, հաճախորդների սպասարկումը, մրցունակ սակագները և նորարարությունը:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է 2012թ. ի վեր 4-րդ տարին անընդմեջ արժանանալ Հայաստանի լավագույն բանկի կոչմանը Global Finance ամսագրի կողմից: Ուզում եմ առանձնահատուկ շնորհակալություն հայտնել մեր թիմին՝ շարունակական աշխատանքի, պրոֆեսիոնալիզմի և գերազանց որակ ապահովելու ձգտումների համար, որոնց շնորհիվ էլ մենք Հայաստանի բանկային շուկայում բացարձակ առաջատար ենք 2014թ. արդյունքներով», - նշել է Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:

Global Finance Magazine Named Ameriabank the Best Bank in Armenia 2015 for Fourth Consecutive Year
According to the publication’s announcement, the editors of Global Finance chose the winning banks with input from industry analysts, corporate executives and banking consultants. Criteria for selection included growth in assets, profitability, strategic relationships, customer service, competitive pricing, and innovative products.
“We are honored that Global Finance Magazine has picked Ameriabank for this reputable recognition of the Best Bank 2015 in Armenia for the 4th time started from 2012. I would especially like to thank our People for their continued efforts, professionalism and focus on quality excellence taking us to absolute leadership in the local Banking market as of 2014 yearend results,” commented Artak Hanesyan, the Chief Executive Officer.