Ամերիաբանկն արժանացել է Euromoney ամսագրի 2021թ. գերազանցության մրցանակին՝ որպես տարվա լավագույն բանկը Հայաստանում
Euromoney ամսագիրն Ամերիաբանկին շնորհել է 2021թ. գերազանցության մրցանակը՝ որպես տարվա լավագույն բանկը Հայաստանում: Բանկն արժանացել է այս հեղինակավոր մրցանակին` հաշվի առնելով շահութաբերության զգալի բարելավումը, կայուն աճը, ռազմավարական փոխհարաբերությունները և թվայնացմանն ուղղված շարունակական աշխատանքը: Euromoney ամսագրի գերազանցության մրցանակը վերջին տասը տարում Ամերիաբանկին շնորհվում է արդեն 8-րդ անգամ:
Ինչպես նշեցին կազմակերպիչները, այս տարին առանձնահատուկ էր այն առումով, որ գրանցվել էին ռեկորդային թվով դիմումներ:
Ամերիաբանկի Տնօրինության նախագահ-գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշեց. «Մենք շատ հպարտ ենք, որ արժանացել ենք այս մրցանակին այսպիսի դժվար ժամանակներում: Մենք ապացուցել ենք մեր դիմացկունությունն ու պահպանել բարձր ցուցանիշներ նույնիսկ ամենաաննախադեպ տնտեսական պայմաններում և առավել քան երբևէ հավատարիմ ենք մեր ռազմավարական նպատակներին»:
Ամերիաբանկը Հայաստանի դինամիկ զարգացող բանկերից է: Այն դասվում է երկրի ամենակայուն և խոշոր ֆինանսական հաստատությունների շարքին և ունի հստակ ձևակերպված թվայնացման օրակարգ: Լինելով առաջին ներդրումային բանկը Հայաստանում՝ Ամերիաբանկը տրամադրում է նորարար բանկային ծառայությունների լայն տեսականի: «Ամերիաբանկ» ՓԲԸ-ն ունիվերսալ բանկ է, որը մատուցում է կորպորատիվ, ներդրումային և մանրածախ բանկային ծառայություններ` տրամադրելով բանկային լուծումների ամբողջական փաթեթ:
Մանրամասն տեղեկությունների համար այցելեք www.ameriabank.am/ir:
Euromoney-ի մասին
Արդեն 50 տարի է, ինչ Euromoney-ն որպես առաջատար հրատարակություն լուսաբանում է միջազգային ֆինանսական աշխարհն ու դրա աճը: Վերջին 12 ամսում ամսագիրը հրապարակել է հարցազրույցներ աշխարհի շուրջ 100 բանկերի գլխավոր տնօրենների, ֆինանսների նախարարների և կենտրոնական բանկերի ղեկավարների հետ: Մանրամասն տեղեկությունների համար այցելեք պաշտոնական կայք:

Америабанк удостоился награды Euromoney за превосходство «Банк года Армении 2021»
Америабанку вручена награда Euromoney за превосходство «Банк года Армении 2021». Банк удостаивается престижной награды Euromoney, учитывая значительное повышение прибыльности, устойчивый рост, стратегические взаимоотношения и стремление к расширению цифровых каналов банкинга. Америабанк получает награду Euromoney уже в 8-й раз за последние 10 лет.
Как отметили организаторы, этот год был рекордным с точки зрения количества заявок на получение награды за превосходство.
Артак Анесян, генеральный директор Америабанка, прокомментировал: «Для нас большая честь заслужить это признание в эти трудные времена. Мы доказали свою стойкость и сохранили высокие показатели даже в самых беспрецедентных экономических условиях и более чем когда-либо привержены достижению наших стратегических целей».
Америабанк – динамично развивающийся банк, являющийся одним из крупнейших и самых стабильных финансовых учреждений Армении с четко сформулированной цифровой повесткой дня. Будучи первым инвестиционным банком в Армении, Америабанк предоставляет широкую линейку инновационных банковских услуг. ЗАО «Америабанк» – универсальный банк, предлагающий корпоративные, розничные и инвестиционные услуги в комплексном пакете.
Для более подробной информации посетите вебсайт банка.
О Euromoney
На протяжении 50 лет Euromoney является ведущим изданием, освещающим рост международных финансов. За последние 12 месяцев журнал опубликовал интервью почти со 100 руководителями банков, министрами финансов и управляющими центральных банков по всему миру. Для более подробной информации посетите вебсайт Euromoney.