Ամերիաբանկը հեղինակավոր Global Finance ամսագրի կողմից ճանաչվել է 2015թ. առևտրի ֆինանսավորման լավագույն բանկ Հայաստանում:
Ամերիաբանկը հեղինակավոր Global Finance ամսագրի կողմից ճանաչվել է 2015թ. առևտրի ֆինանսավորման լավագույն բանկ Հայաստանում: Նման հեղինակավոր մրցանակի, ինչպես նաև «Տարվա լավագույն բանկ» մրցանակին Ամերիաբանկն արժանանում է արդեն չորրորդ տարին անընդմեջ (նախկինում 2012, 2013 և 2014թթ.):
Մրցանակը շնորհվել է համաշխարհային մասշտաբով 7 տարածաշրջանի և 84 երկրի, ինչպես նաև աշխարհի լավագույն բանկերին, որոնց ընտրության համար հաշվի են առնվել կատարված գործարքների ծավալը, միջազգային ասպարեզում գործարքների ակտիվության մակարդակը և հաճախորդների սպասարկման որակը:
«Մեզ համար մեծ պատիվ է, որ արդեն 4-րդ տարին անընդմեջ արժանանում ենք Հայաստանում առևտրի ֆինանսավորման ոլորտում լավագույն բանկի կոչմանը Global Finance ամսագրից: Ուզում եմ առանձնահատուկ շնորհակալություն հայտնել առևտրի ֆինանսավորման մեր թիմին՝ շարունակական աշխատանքի, պրոֆեսիոնալիզմի և գերազանց որակ ապահովելու ձգտումների համար», - նշել է Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը:

Global Finance Named Ameriabank as the Best Trade Finance Bank 2015 in Armenia
Ameriabank was announced as the best trade finance bank in 2015 in Armenia according to reputable Global Finance Magazine. This is the 4th time the Bank receives such honor being awarded in 2012, 2013 and 2014 as the best trade finance bank and the best bank in Armenia.
According to the publication, criteria for selection included transaction volume, scope of global coverage and customer service. Winning banks were named in 7 regions, 84 countries and globally.
“We are honored to know that Global Finance Magazine has picked Ameriabank for this reputable recognition as the best trade finance Bank 2015 in Armenia for the 4th time. I would especially like to thank our trade finance team for their continued efforts, professionalism and focus on quality excellence,” commented Artak Hanesyan, the Chief Executive Officer.