Ամերիաբանկի նոր մասնաճյուղի բացումը Կապան քաղաքում
Մարտի 6-ին Կապան քաղաքի կենտրոնում տեղի ունեցավ Ամերիաբանկի նոր «Կապան» մասնաճյուղի բացման արարողությունը: «Կապան» մասնաճյուղի նպատակներից մեկը Սյունիքի մարզի պրեմիում հաճախորդների բարձրակարգ սպասարկումն է: Նորագույն տեխնոլոգիաներով ու սարքավորումներով հագեցած և ժամանակակից ոճով նախագծված այս նոր մասնաճյուղը համապատասխանում է մեր հաճախորդների ամենաբարձր ակնկալիքներին: Մասնաճյուղը տրամադրում է մանրածախ և կորպորատիվ բանկային ծառայությունների համալիր փաթեթ:
Հայաստանի հանքարդյունաբերական ոլորտի կենտրոնում տեղակայված այս մասնաճյուղը նպատակ ունի սպասարկել Սյունիքի մարզում գործող Հայաստանի խոշորագույն հանքարդյունաբերական ընկերություններին:
Ամերիաբանկի 2015թ. ռազմավարական ծրագրով նախատեսվում է Երևանում բացել առնվազն ևս մեկ մասնաճյուղ: Ամերիաբանկի ենթակառուցվածքի երկարաժամկետ զարգացմանն ուղղված ակտիվ ջանքերը նպատակ ունեն օպտիմալացնել մեր հաճախորդներին տրամադրվող ծառայությունների որակը և հասանելիությունը:

Ameriabank launched a new Kapan branch in the center of Kapan city, Armenia on March 6. Kapan branch is a top notch quality branch aimed also at servicing our premium class clients of Syunik region. The new branch is equipped and designed according to cutting edge technology, facilities and styles so that to meet high expectations of our clients. The branch provides a full-scale retail and corporate banking services.
This is a hub branch to cover mining heart of Armenia servicing largest mining companies in Armenia located in Syunik region.
According to the Bank’s 2015 strategic plan, Ameriabank is planning to open at least one more branch in Yerevan. Ameriabank is fully committed to a long-term infrastructural development aimed at optimizing the servicing access and quality for our Customers.