Ամերիաբանկը ճանաչվել է որպես 2017թ. Հայաստանի լավագույն բանկ և լավագույն ներդրումային բանկ Global Finance ամսագրի կողմից
Global Finance ամսագիրը Ամերիաբանկը ճանաչել է որպես Հայաստանում տարվա լավագույն բանկ և լավագույն ներդրումային բանկ: Ամերիաբանկը հաղթում է «Լավագույն բանկ» անվանակարգում արդեն 6-րդ տարին անընդմեջ և 2-րդ տարին անընդմեջ՝ «Լավագույն ներդրումային բանկ» անվանակարգում:
Հաղթողներն ընտրվում են մի շարք չափանիշների հիման վրա՝ ակտիվների աճ, շահութաբերություն, աշխարհագրական ծածկույթ, ռազմավարական գործընկերություն, բիզնեսի զարգացում և նորարարություն: Լավագույն ներդրումային բանկերն ընտրվում էին՝ հաշվի առնելով շուկայի մասնաբաժինը, գործարքների քանակը և ծավալը, մատուցվող ծառայությունները և խորհրդատվությունը, գործարքները կառուցելու հնարավորությունները, դիստրիբուցիոն ցանցը, շուկայական պայմաններին արձագանքելու ուղղությամբ կատարվող քայլերը, նորարարությունը, գինը, երկրորդային շուկայում արժեթղթերի իրացվելիության ապահովումը և բանկի հեղինակությունը: Global Finance-ը հաղթողներին որոշել է՝ հիմնվելով ոլորտի փորձագետների, վերլուծաբանների, կազմակերպությունների ղեկավարների և բանկային համակարգի խորհրդատուների տրամադրած տեղեկությունների վրա:
Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշեց՝ «Մեզ համար մեծ պատիվ է արժանանալ Global Finance-ի այս հեղինակավոր մրցանակին: Որպես ունիվերսալ բանկ՝ մենք ձգտում ենք զարգացնել մեր գործունեության բոլոր ուղղությունները և ամրապնդել մեր դիրքը որպես շուկայի առաջատարը բոլոր հիմնական ցուցանիշներով»:

Журнал Global Finance признал Америабанк лучшим банком года и лучшим инвестиционным банком Армении в 2017г.
Журнал Global Finance признал Америабанк лучшим банком года и лучшим инвестиционным банком Армении в 2017г. Америабанк признается лучшим банком в Армении уже шестой год подряд, и второй год подряд – лучшим инвестиционным банком.
Среди критериев, по которым определялись победители – рост активов, прибыльность, географический охват деятельности, стратегические отношения, новые развития бизнеса и инновации. Лучшие инвестиционные банки отбирались по ряду других показателей, в числе которых – доля на рынке, количество и объем сделок, предлагаемые услуги и консультация, возможности структурирования сделок, дистрибуционная сеть, меры, предпринимаемые в ответ на изменение рыночной конъюнктуры, инновации, ценообразование, обеспечение ликвидности ценных бумаг на вторичном рынке и репутация банка. Global Finance определял победителей, основываясь на мнениях экспертов, аналитиков, руководителей крупных компаний и банковских консультантов.
Артак Анесян, генеральный директор Америабанка, отметил: «Для нас большая честь удостоиться этой престижной награды. Как универсальный банк, мы стремимся развивать все направления нашего бизнеса. Наша цель – быть лидером рынка по всем основным финансовым показателям».