Ամերիաբանկը ճանաչվել է որպես 2017թ. Հայաստանի լավագույն բանկ և լավագույն ներդրումային բանկ Global Finance ամսագրի կողմից
Global Finance ամսագիրը Ամերիաբանկը ճանաչել է որպես Հայաստանում տարվա լավագույն բանկ և լավագույն ներդրումային բանկ: Ամերիաբանկը հաղթում է «Լավագույն բանկ» անվանակարգում արդեն 6-րդ տարին անընդմեջ և 2-րդ տարին անընդմեջ՝ «Լավագույն ներդրումային բանկ» անվանակարգում:
Հաղթողներն ընտրվում են մի շարք չափանիշների հիման վրա՝ ակտիվների աճ, շահութաբերություն, աշխարհագրական ծածկույթ, ռազմավարական գործընկերություն, բիզնեսի զարգացում և նորարարություն: Լավագույն ներդրումային բանկերն ընտրվում էին՝ հաշվի առնելով շուկայի մասնաբաժինը, գործարքների քանակը և ծավալը, մատուցվող ծառայությունները և խորհրդատվությունը, գործարքները կառուցելու հնարավորությունները, դիստրիբուցիոն ցանցը, շուկայական պայմաններին արձագանքելու ուղղությամբ կատարվող քայլերը, նորարարությունը, գինը, երկրորդային շուկայում արժեթղթերի իրացվելիության ապահովումը և բանկի հեղինակությունը: Global Finance-ը հաղթողներին որոշել է՝ հիմնվելով ոլորտի փորձագետների, վերլուծաբանների, կազմակերպությունների ղեկավարների և բանկային համակարգի խորհրդատուների տրամադրած տեղեկությունների վրա:
Ամերիաբանկի գլխավոր տնօրեն Արտակ Հանեսյանը նշեց՝ «Մեզ համար մեծ պատիվ է արժանանալ Global Finance-ի այս հեղինակավոր մրցանակին: Որպես ունիվերսալ բանկ՝ մենք ձգտում ենք զարգացնել մեր գործունեության բոլոր ուղղությունները և ամրապնդել մեր դիրքը որպես շուկայի առաջատարը բոլոր հիմնական ցուցանիշներով»:

Ameriabank Named the Best Bank and the Best Investment Bank in Armenia for 2017 by Global Finance Magazine
Global Finance Magazine has named Ameriabank the Best Bank and the Best Investment Bank in Armenia for 2017. This is the sixth consecutive year for Ameriabank to be honored as the Best Bank in Armenia and the second consecutive year – as the best Investment Bank in Armenia by Global Finance Magazine.
Among the criteria for selecting the best banks were growth in assets, profitability, geographic reach, strategic relationships, new business developments and innovation in products. The best investment banks were selected using another series of specific criteria—including market share, number and size of deals, service and advice, structuring capabilities, distribution network, efforts to address market conditions, innovation, pricing, after-market performance of underwritings and market reputation. Global Finance chose the winning banks using input from industry experts, analysts, corporate executives and banking consultants.
Commenting, Artak Hanesyan, Ameriabank’s Chief Executive Officer said: “We are truly honored to receive these prestigious awards from Global Finance. As a universal bank, we are committed to further develop all our business lines and aim to be the market leader by all business metrics”.